Güncel Haberler:
18 binden fazla site kapatıldı -- "Sağlık Bakanlığı, umut tacirlerinin sahte ..." -- 01 Ağustos 2014
Listeriadan ölenlerin sayısı 13'e çıktı -- "Danimarka'da et ürünlerinde ortaya çıkan hastalık ..." -- 24 Ağustos 2014
Ebolada iyileşme umudu -- "3 doktorun sağlık durumunda iyileşme ..." -- 24 Ağustos 2014
Bunama tedavisi böbreklere zarar mı veriyor? -- "Bunama tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar ..." -- 24 Ağustos 2014
Problemlerini çözmek için estetiğe başvuruyorlar -- "Prof. Tosun, “Estetik ameliyat kişinin vücudunu ..." -- 24 Ağustos 2014
Bu gıdalar insanı aşka hazırlıyor -- "Çalışmalara göre bazı gıda maddelerinin insanları ..." -- 24 Ağustos 2014
'Buzlu meydan okuma öldürebilir' -- "Dr. Türkmen bir kova buzlu su eyleminin sebep ..." -- 26 Ağustos 2014
Psiko-sosyal yardıma ihtiyaçları var -- "UNICEF:"Gazze'de 370 binden fazla çocuğun ..." -- 26 Ağustos 2014
Mükemmel bir cilt için gerekli 10 besin -- "Pahalı ve etkisiz güzellik ürünlerini ..." -- 31 Ağustos 2014
Ağzımızın Bukalemun Mikropları -- "Ağız boşluğu, hem yumuşak hem de katı yüzeyleri ..." -- 16 Aralık 2014
 • AHLAK VE HUKUK ARASINDA SIKIŞAN KÜRTAJ (Makale)
  -0

  ÖZET

  Günümüz toplumlarında sadece genel olarak kabul görmesi nedeniyle ahlak kurallarının hukuk olarak dayatılması yaygın bir görüştür. Kürtajın ahlaki bakış açısından değerlendirilmesi kadının toplumda anne olarak kodlanması sorunsalıyla başlar. Bunun yanı sıra cenin toplumsal ahlak kuralları çerçevesinde çocuk olarak tanımlanır. Kadının bir birey olarak görülmediği bir toplumda kadının bedenine ilişkin kararı tanınmaz hale gelir. Bu durumda kürtaj, toplumda anne olarak görülen kadın ile çocuk olarak görülen ceninin haklarının yarışması kıskacında kalır. Kürtaj hakkının bir hak olarak görülmemesi karşısında hukukun konumu bu makalede incelenecek ana araştırma konusudur.

  Read more
 • Bekarlar kürtaj yaptırabilir mi?
  -0

  Bekarlar kürtaj yaptırabilir mi?

  Bekarlar için kürtaj yasal mı?

  Gizli kürtaj mümkün mü?

  Tüm bu soruların cevabı "Evet" ancak;

  * Bekar bayanlar 18 yaşından büyükse kendi rızası ile kürtaj olabilir;

  * 18 yaşından küçükse ailesinin imzası gerekir.

   

  Kürtajda gizlilik:

  Özel veya devlet hastanesinde kürtaj olmak istiyorsunuz ama bu bilgilerin gizliliği sizin için çok önemli ise, gebelik kaydının, kürtaj kaydının gizliliği için Gebeliği İzleme Sistemi GEBLİZ programında isme ve adrese ulaşılmaz kaydının konulmasını doktorunuzdan istemeniz gerekmektedir.

   

  Gebeliğin kaçıncı haftasında kürtaj gerçekleşecek ise yasal durumlar ona göre değişmektedir.

  KANUNLARDA KÜRTAJ - Kürtaj Yasal mı? / Yasak mı?

  KÜRTAJ FİYATLARI

  Read more
 • Cinsel ilişki sırasında kadın birden fazla orgazm olabilir mi?
  -0

  Evet. Erkeklerin aksine, kadınlar, bir kere orgazm olduktan sonra, tekrar cinsel birleşmeye girmek için belli bir süre geçmesine fizyolojik olarak gereksinim duymazlar. Erkekler, orgazm olduktan sonra, beyindeki cinsel bölgelerden sorumlu alanların aktivitesi azalır ve cinsel uyarı olsa da, penis bu sürede uyarılmaya tepki vermez. Ancak, kadınlar, orgazm olduktan sonra, beyindeki, cinsel bölgelerden sorumlu alanların aktivitesi sürer, bu yüzden de, cinsel uyaranın devam etmesi halinde tekrar orgazm olabilirler. Yani, fizyolojik olarak çoğul birden çok orgazm (multiple orgazm) yaşayabilme kapasitesine sahiplerdir.


  Read more
 • Cinsel İsteksizliği Giderici Bitkiler
  -1

  Sevgiye dayalı meşru bir ilişki, alkol ve sigaradan uzak bir yaşam ve düzenli spor ve hareket kişinin hem günlük hayatını hem de cinsel hayatını olumlu yönde etkileyen en önemli unsurlardır.

  Bütün bu unsurların yanında, hala cinsel istekte azalma hissediyorsanız, size yardımcı olabilecek pek çok şifalı bitki mevcuttur.

  Read more
 • Emzirmek meme kanserine yol açar mı?
  -1

  Emzirmek meme kanseri riskini arttırmaz. Bazı çalışmaların ön raporlarında meme kanseri riskini azaltabileceği belirtilmektedir. Ancak halen bunun için yeterli kanıt yoktur. 

  Read more
 • Erkek ve kadın orgazmı arasındaki fark nedir?
  -0

  Toplumdaki cinsel işlevlerle ilgili mitlerden biri, erkeklerin üst üste birkaç kez cinsel birleşmede bulunabileceği biçimindeki yanlış inanıştır. Ancak cinsel işlevin fizyolojisi bakımından bu mümkün değildir. Bir erkek boşaldıktan sonra, penisin tekrar sertleşmesi için belli bir sürenin geçmesi gerekmektedir. İhtiyaç duyulan bu süre yaşla beraber uzayabileceği gibi, durumsal ve bireysel başka faktörlerden de etkilenebilir. 
  Ancak kadınlarda fizyolojik olarak böyle bir gereklilik bulunmamaktadır. Kadınlar, bir kere orgazm olduktan sonra, cinsel uyarılma durumunu kaybetmezler, bu yüzden de cinsel etkinliği sürdürürlerse arka arkaya birçok kez orgazm olabilirler. 


  Read more
 • Fiziksel Aktivite ve Sağlıklı Yaşam
  -1

  Değişik toplumlar için uygun olan fiziksel aktivite şiddeti, türü ve sıklığı bilinmemektedir. Bununla birlikte, günlük orta şiddette 30 dakika egzersiz önerisi konusunda görüş birliği bulunmaktadır. Gençler için daha uzun sü­reli, daha şiddetli egzersizlerin yapılması kemik ve kaslarının daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Fiziksel aktivite; ağır, yorucu maraton koşusu ya da rekabete dayalı sporların yapılması demek değildir.

  Read more
 • G shot-G noktası dolgusu nedir?
  -1

  G noktası vajina üst duvarında yaklaşık 2- 3 cm içeride sinir uçlarından çok zengin bir bölge olup, uyarılma ile kabaran, kadınlarda zevk alma ve orgazm ile ilgili işlevleri olan erojen bir bölgedir. 

  Meslektaşım Dr. Ernest Grafenberg, bölgeyi keşfetmekle kalmamış bir de adını vermiş.

  G noktası dolgusu, erojen olan bu bölgeyi büyütme ve yüzey alanını genişletmek amaçlı yapılıyor. Çünkü bu noktaya temas edilmesi demek hazza ulaşmanın yolunu da bulmak anlamına geliyor. Dolgu enjeksiyonları ile alanı büyüyen ve daha belirgin hale gelen bu bölge cinsel ilişki sırasında uyarılarak alınan hazzı artırıyor ve buna paralel olarak orgazm sayısını ve süresini de yukarılara çekiyor.

  G- shot muayenehane koşullarında, lokal anestezi ile yapılan bir uygulama. Dolgu maddesi olarak zamanla eriyen, hyaluronik asit içerenleri tercih edilmekteyiz. İşlem 5- 10 dakika sürüyor ve 6 -8 ayda bir tekrarlanması gerekiyor. G noktası dolgusu yaptıran kadınların cinsel yaşamlarında belirgin değişimler olduğunu söylemek isterim. Uygulamadan 12- 24 saat sonra ilişkiye girmek de mümkün.

  Read more
 • Kadın Cinsel Anatomisi Nedir?
  -0

  Kadın dış cinsel (genital) organları  büyüklük, şekil ve renk açısından oldukça farklı görünümler gösterebilmektedir. Klitoris, vajina girişi ve kızlık zarının (himen) görünümlerinde de farklılıklar olabilmektedir.

  Kadında dış genital organlar; büyük dudaklar (labium majör), klitoris, küçük dudaklar (labium minör), idrar yolu açıklığı (üretral açıklık) ve vajina girişidir. Kadın iç cinsel (genital) organları ise rahim (uterus), serviks (boyun), yumurtalık (over), fallop tüpleridir.

  Vajina:
   Latince 'kın' veya 'kılıf anlamına gelir. Cinsel heyecanın başlamasıyla birlikte 10-30 saniyede vajinal ıslanma meydana gelir. Bu ıslanmayı yapan özel bir salgı bezi yoktur. Vajinayı çevreleyen damarlardaki kan göllenmesinden süzülen transüda (proteinden fakir hücrelerarası sıvı) niteliğindeki sıvı vajinanın ıslanmasını ve cinsel ilişkinin gelişmesini sağlar. Doğum yapmamış kadınlarda uyarılmamış vajinanın uzunluğu 7-8 cm., çapı 2 cm.'dir; uyarılınca boyu 9.5 -10.5 cm., çapı girişte 2.5 cm., dip kısımlarda 5.5 cm. olur. Doğum yapmış kadınlarda uyarılmamış vajinanın uzunluğu 8-10 cm., çapı 3-4 cm.'dir, uyarılınca boyu 11 -12 cm., çapı da girişte 3-4.5 cm., dip kısımlarda 6.5 cm. olur. Görüldüğü gibi vajinal kanal uyarıyla genişlemektedir.

  Vajinanın sadece 1/3 dış kısmı cinsel yönden uyarılabilir, geri kalan bölüm sadece basıncı hisseder. Rahimde ise giriş bölümü (serviks) basıncı ve titreşimi hisseder.

  Read more
 • Kadın Cinsel Sorunlarının Psikolojik Nedenleri Nelerdir?
  -1

  1.Yetiştirilme ve geleneksel kadın cinsel rolü:

  Toplumumuzda kız çocukları yetiştirilirken cinsellikle ilgilenmemeleri öğretilir. Cinsel ilgi ve aktiviteler kınanır ve kısıtlanır. Mesela mastürbasyon yapmaları istenmez ve hoş  karşılanmaz. Kadınlardan beklenen sadece eşine yanıt verebilir olmalarıdır. Birçok araştırmada kadınların önemli bir bölümünün ön sevişme sırasında eşlerine çok az katıldıkları ya da hiç katılmadıkları, birleşme sırasında ise çoğunlukla hareketsiz kaldıkları gösterilmiştir.

  Read more
 • Kadında Cinsel Sorunların Nedenleri Nelerdir?
  -1

  Yapılan çalışmalarda kadınların %30-60'ında yaşamları boyunca en az bir cinsel sorun yaşandığı tespit edilmiştir. Kadınlarda daha çok cinsel istek ve uyarılma sorunu yaşandığı düşünülmektedir. Batılı ülkelerde kadınlar daha çok uyarılma, istek sorunları için yardım aramakta iken ülkemizde en sık kadın başvuru nedeni vajinismustur.

  Read more
 • Kadında orgazm bozukluğu nasıl tedavi edilir?
  -0

  Kadında orgazm bozukluğu; cinsel terapiyle tedavi edilebilmektedir. Bu tedavide hedef, ilk olarak kadının tek başına, daha sonra da partneriyle birlikte orgazm olabilmesidir. Aşamalı olarak verilen ödevlerle ilerleyen bu tedaviye, çiftin sevgi ve yakınlık duygularına dair iletişimlerini ve paylaşımlarını artıracak ödevlerle başlanır. Daha sonra cinsel iletişimlerini ve davranışlarını çeşitlendirecek ödevler verilir. Bu ödevlerden sonra, kadının ilk olarak, kendi başına cinsel uyarı vererek (mastürbasyon), ardından da partnerin cinsel birleşme olmaksızın uyarı vermesiyle orgazm olması sağlanır. Bu aşamalardan sonra, cinsel birleşme yoluyla orgazm olma aşamasına geçilir. Bu aşamada da ilk olarak, cinsel birleşme esnasında mastürbasyon yapılarak orgazm sağlanır. Daha sonra ise, elle uyarı gittikçe azaltılarak, sadece cinsel birleşme yoluyla orgazm olması sağlanır. Cinsel birleşme esnasında bazı pozisyonlarda, klitorise uygulanan uyarı daha fazla olduğundan, orgazm olmaya daha elverişlidir. Bu pozisyonlar hakkında da, çifte bilgilendirme yapılır.

  Cinsel terapiden istenilen sonucun alınamadığı bazı vakalarda; daha uzun süreli bireysel terapi gerekebilir.

   

  Read more
 • Kadında orgazm bozukluğuna neler sebep olabilir?
  -0

  Kadınlarda orgazm bozukluğu, özellikle cinsel birleşme ile orgazm olamama, oldukça sık görülmektedir. Orgazm bozukluğunun nedenleri, bedensel ve psikolojik olarak gruplanabilir. 
  Bedensel nedenlere bakıldığında; yapılan ameliyatlar dolayısıyla vajinanın yapısının bozulduğu durumlarda ya da omurilik hasarı bulunan kadınlarda orgazm bozukluğu gelişebilir. Ayrıca bazı kronik hastalıklarda (şeker, pelvis kanseri vs..), cinsel uyarılma evresinde bazı sorunlar ortaya çıkmakta ve bunun sonucunda ikincil olarak orgazm bozukluğu gelişebilmektedir. Diğer yandan ilerleyen yaşlarda, menopoz, diğer tıbbi rahatsızlıklar ve buna bağlı ilaç kullanımıyla birlikte orgazm sıklığı ve şiddeti etkilenebilir. 
  Psikolojik nedenlere bakıldığında; kadının yetiştirilme tutumu, karakteri ve cinsel eşine yönelik duyguları orgazm olmayı etkileyen faktörler arasında sayılabilir. Bedenini beğenmeyen, geleneksel kadın rolünün dışına çıkamayan, toplumsal kadın rolü olarak öğretilmiş, pasifliği, çekingenliği benimsemiş, cinsel duygularını bastıran, tüm duygularını kontrol altında tutmak isteyen, oldukça kuralcı ya da depresif kadınlarda orgazm bozukluğuna daha sık rastlanır. Ayrıca; babayla olan ilişkideki bazı olumsuzluklar (ayrılık, ölüm, ihmal, aşırı baskı vs..) da kadınlarda orgazm olabilmeyi etkilemektedir. Diğer yandan; kadının partneriyle olan ilişkisindeki sorunlar veya partnere yönelik duygularındaki olumsuzluklar da yine, kadınlarda ortaya çıkan orgazm bozukluğunun sebepleri arasındadır.


  Read more
 • Kadınlarda orgazm nasıl gerçekleşir?
  -0

  Cinsel yanıt döngüsündeki diğer fizyolojik evrelere göre daha kısa olmakla birlikte hazzın en yoğun olarak yaşandığı evre orgazm evresidir. Kadında orgazm sırasında, vajinanın dış 1/3 dış kısmındaki vajinal kaslarda ritmik kasılmalar meydana gelir. Ayrıca bu kasılmalara eşlik eden, pelvis bölgesinde duyumsanan ve beyinde haz merkezince algılanan, oldukça güçlü bir haz duygusu yaşanır. Kasılmaların şiddeti ve sayısı kişiden kişiye oldukça değişkendir. Kasılmalar esnasında vajina daha da genişleyerek, boyu uzar ve sonunda rahimde de kasılmalar meydana gelir. Genellikle 3-5, bazen 10-15 defa kasılma olur. Yaklaşık olarak 3-15 saniye sürer. Başlangıçta çok güçlü ve kısa aralıklarla olan bu kasılmaların, gittikçe şiddeti ve aralık süresi uzar. Bu kasılmaların şiddeti kadından kadına ve cinsel ilişkide yaşanan hazza göre değişebilir. 


  Read more
 • KADINLARIN BAKIŞ AÇISINDAN KÜRTAJ (Makale)
  -0

  Kürtajın 1983 Nüfus Kanunu ile yasallaşmış olması toplum sağlığı ve üreme hakları açısından önemli bir adımdır. Bu yazının amacı zaman içerisinde kürtaja başvurma yaygınlığındaki değişimi, yöntemin kadınlar tarafından algılanılışı ve gebeliğe son verme kararının alındığı koşulları Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırmaları verisi ve doğurganlık konusunda kadınlarla yapılmış derinlemesine görüşmelere dayanarak gözler önüne sermektir. Çalışmamız Türkiye’de kürtajın yasallaşmasının kürtajın yaygınlığı üzerinde arttırıcı bir etkisinin olmadığını ve kürtajın yasal olsa da doğurganlığın kontrol edilmesinde gebeliği önleyici yöntem kullanımına bir alternatif olarak algılanmadığını, aksine kadınların gözünde pek çok şartın zorladığı bir son çare olarak görüldüğünü ortaya koymaktadır.

  Read more
 • Kahve içmek meme kanseri riskini arttırır mı?
  -1

  Kahvenin meme kanserini arttırdığını gösteren bulgu olmadığı gibi, bazı fare çalışmalarında kahvenin kanseri önlediği gösterilmiştir.

  Read more
 • Kanser hastalığı çiftlerin ilişkilerinde ne tür cinsel sorunlara neden olabilir?
  -0

  Tedavi sürecinde ve sonrasında:

  Kadınlarda

  • Cinsel istek kaybı
  • Kullanılan ilaçlarla ilişkili olabilecek vajinal kuruluk ve bununla bağlantılı ağrılı cinsel ilişki
  • Orgazm güçlüğü
  • Ağrılı cinsel ilişki
  • Sevişme ritüellerinden kaçınmalar (ışıkta sevişmeme, çıplak görünmek istememe, bedenin görünmesinden rahatsızlık…)

  Erkeklerde

  • Cinsel istek kaybı
  • Sertleşme bozukluğu
  • Erken boşalma
  • Geç boşalma
  • Orgazm güçlüğü
  •  Sevişme ritüellerinde kaçınmalar (ışıkta sevişmeme, çıplak görünmek istememe, bedenin görünmesinden rahatsızlık…)
  Read more
 • KANUNLARDA KÜRTAJ - Kürtaj Yasal mı? / Yasak mı?
  -0

  10 HAFTAYI GEÇMEYEN GEBELİKLERDE KÜRTAJ

  Gebeliğin sona erdirilmesi için çeşitli hukuksal prosedürler, yaş sınırlamaları ve gebeliğin süresi gibi hususlar mevcut. 10 haftayı geçmeyen gebeliklerde karar verme hakkı gebe olanda olmakla birlikte kendisi 18 yaşından büyük olmalıdır.

  18 yaşından küçük olan gebeliklerde anne veya babasının onay vermesi söz konusudur.

  MADDE 3: Gebeliğin onuncu haftası doluncaya kadar kadının sağlığı açısından tıbbi sakınca olmadığı taktirde istek üzerine rahim tahliye edilir.

  Rahim tahliyesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarınca yapılır.

  Ancak bakanlıkça açılan eğitim merkezlerinde kurs görerek yeterlik pratisyen hekimler kadın hastalıkları uzmanının denetim ve gözetiminde menstrüel regülasyon yöntemiyle rahim tahliyesi yapabilirler.

  MADDE 4: On haftayı geçmeyen gebelikte rahim tahliyesini, a) kadın hastalıkları ve doğum uzmanı mesleklerini uyguladıkları yerlerde, b) pratisyen hekimler menstrüel regülasyon yöntemiyle resmi tedavi kurumlarında yaparlar

  Anestezi gerektiren tahliyeler ise, anestezi uygulanabilen resmi tedavi kurumlarıyla özel hastanelerde yapılır.

  On haftayı geçmeyen gebelikte rahim tahliyesinin yapılacağı resmi tedavi kurumlarıyla özel hastanelerde ve kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının muayenehanelerinde, tüzüğe ekli (1) sayılı listede yer alan araç ve gerecin bulunması zorunludur.

   

  10 HAFTAYI GEÇEN GEBELİKLERDE KÜRTAJ

  On haftayı geçen gebeliklerde doğrudan kürtaj söz konusu değildir. Zorunlu durumlarda bu zorunluluğun raporla belgelendirilmesi gerekmektedir. On haftayı geçen gebeliklerde rahim tahliyesi aşağıdaki madde doğrultusunda yapılabilmektedir.

  MADDE 5: Gebelik süresi on haftayı geçen kadınlarda, rahim tahliyesi yapılamaz.

  Bu durumdaki kadınlarda, ancak, tüzüğe ekli (2) sayılı listede saylan hastalıklardan birinin bulunması halinde ve kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından rahim tahliyesi yapılabilir. Hastalığın kadın hastalıkları uzmanıyla bu hastalığın ilişkin olduğu uzmanlık dalından bir hekimin birlikte hazırlayacakları, kesin klinik ve laboratuvar bulgulara dayanan, gerekçeli raporlarla sunulması zorunludur.

  Rahim tahliyesi yapan hekim, bu raporu, ameliyenin sonucuyla birlikte en geç bir hafta içinde, illerde Sağlık Müdürlüklerine, ilçelerde Hükümet Tabipliklerine göndermek zorundadır. Bu raporlar il sağlık müdürlüklerinde toplanır.

  MADDE 6: On haftayı geçen gebelikte rahim tahliyesi, resmi yataklı tedavi kurumlarıyla özel hastanelerde yapılır.

  Read more
 • Kendi Kendine Meme Muayenesi Mümkün mü?
  -1

  Kendi Kendine Meme Muayenesi Nasıl Yapılır?

  20 yaşından itibaren her kadın, düzenli olarak her ay kendi kendine meme muayenesi yapmalıdır. Bu her ay sadece birkaç dakikanızı alır. Düzenli muayene kendi meme dokunuzu tanımanızı ve oluşabilecek değişiklikleri kolayca fark etmenizi sağlar.

  Read more
 • KÜRTAJ FİYATLARI 2019
  -0

  Kürtaj Fiyatları neye göre belirlenir?

  Ücretsiz kürtaj mümkün mü?

  Kürtaj için net/belirgin fiyatlar maalesef mevcut değildir. Kürtaj fiyatları özellikle gebeliğin kaçıncı haftasında olunduğuna ve kürtajın hangi şehirde ve hastanede gerçekleştirileceğine göre değişir. Örneğin Ankara'daki kürtaj fiyatları ile İstanbul'daki kürtaj fiyatları farklıdır.

  Lütfen güncel masraflar için en yakın hastaneyi veya kliniği arayarak bilgi alın…

  Kürtaj işlemi çok az sayıda doktor tarafından yapılmaktadır. Kürtaj fiyatlarını kürtajı yapacak olan doktorun kim olduğu da etkilemektedir.

  Kürtaj fiyatlarını ayrıca kürtajın türü de etkilemektedir. İlaçla kürtaj, cerrahi kürtaj vb.

  Read more

İlaç Kullanımı

14.12.2014

Turuncu Reçeteye Tabi İlaç Ne Demek?

Turuncu Reçete;  Bazı Kan ürünlerinin temin edilmesi için gerekli

+ View

14.12.2014

Yeşil Reçeteye Tabi İlaç Ne Demek?

Yeşil Reçete ye tabii olan ilaçlar; içerisinde bağımlılık yapabilecek

+ View

14.12.2014

Kırmızı Reçeteye Tabi iİaç Ne Demek?

Kırmızı Reçeteye tabii olan ilaçlar; narkotik özellikteki ilaçların

+ View

Estetik ve Güzellik

Karbon Peeling

Karbon peeling Q-switched Nd-YAG lazer ...

+ View

Mükemmel bir cilt için ...

Pahalı ve etkisiz güzellik ürünlerini ...

+ View

Ağız ve Diş Sağlığı

Aft Nedir? Nasıl Tedavi ...

Aftlar, ağız içi yaralar, uçuklar toplumun%18-20 ...

+ View

Ağız ve diş bakımı nasıl ...

“Diş lekelerini uzaklaştırmak, diş hekimlerinin ...

+ View

Çürük Tedavisi

Diş sert dokularının madde kaybı ile birlikte ...

+ View

Diş gangreni nedir?

Dişin pulpa tabakasının (sinir-damar ağı) ...

+ View

Çok Okunanlar

Cilt Kızarıklığı ve ...

Yüzdeki Kılcal Damar Çatlaması Yüzdeki kılcal ...

Akupunktur Noktaları

Akupunktur vücutta ve kulakta belirli noktaları ...

Isırgan Deyip Geçmeyin!

Isırgan (Urtica), ısırgangiller (Urticaceae) ...

Sigaranın Menopoza Etkisi

Sigaranın Menopoz (Adetten Kesilme) Üzerine ...

Elmanın faydaları

Elmanın faydalarına her gün yenisi ekleniyor. ...

Aft Nedir? Nasıl Tedavi ...

Aftlar, ağız içi yaralar, uçuklar toplumun%18-20 ...

Burun Estetiği / ...

Rino-plasti, burna kalıcı şekil verme, estetik ...

Diş gangreni nedir?

Dişin pulpa tabakasının (sinir-damar ağı) ...

Has no content to show!
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top