Güncel Haberler:
18 binden fazla site kapatıldı -- "Sağlık Bakanlığı, umut tacirlerinin sahte ..." -- 01 Ağustos 2014
Listeriadan ölenlerin sayısı 13'e çıktı -- "Danimarka'da et ürünlerinde ortaya çıkan hastalık ..." -- 24 Ağustos 2014
Ebolada iyileşme umudu -- "3 doktorun sağlık durumunda iyileşme ..." -- 24 Ağustos 2014
Bunama tedavisi böbreklere zarar mı veriyor? -- "Bunama tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar ..." -- 24 Ağustos 2014
Problemlerini çözmek için estetiğe başvuruyorlar -- "Prof. Tosun, “Estetik ameliyat kişinin vücudunu ..." -- 24 Ağustos 2014
Bu gıdalar insanı aşka hazırlıyor -- "Çalışmalara göre bazı gıda maddelerinin insanları ..." -- 24 Ağustos 2014
'Buzlu meydan okuma öldürebilir' -- "Dr. Türkmen bir kova buzlu su eyleminin sebep ..." -- 26 Ağustos 2014
Psiko-sosyal yardıma ihtiyaçları var -- "UNICEF:"Gazze'de 370 binden fazla çocuğun ..." -- 26 Ağustos 2014
Mükemmel bir cilt için gerekli 10 besin -- "Pahalı ve etkisiz güzellik ürünlerini ..." -- 31 Ağustos 2014
Ağzımızın Bukalemun Mikropları -- "Ağız boşluğu, hem yumuşak hem de katı yüzeyleri ..." -- 16 Aralık 2014
 • Cinsel ilişki sırasında kadın birden fazla orgazm olabilir mi?
  -0

  Evet. Erkeklerin aksine, kadınlar, bir kere orgazm olduktan sonra, tekrar cinsel birleşmeye girmek için belli bir süre geçmesine fizyolojik olarak gereksinim duymazlar. Erkekler, orgazm olduktan sonra, beyindeki cinsel bölgelerden sorumlu alanların aktivitesi azalır ve cinsel uyarı olsa da, penis bu sürede uyarılmaya tepki vermez. Ancak, kadınlar, orgazm olduktan sonra, beyindeki, cinsel bölgelerden sorumlu alanların aktivitesi sürer, bu yüzden de, cinsel uyaranın devam etmesi halinde tekrar orgazm olabilirler. Yani, fizyolojik olarak çoğul birden çok orgazm (multiple orgazm) yaşayabilme kapasitesine sahiplerdir.


  Read more
 • Cinsel İsteksizliği Giderici Bitkiler
  -1

  Sevgiye dayalı meşru bir ilişki, alkol ve sigaradan uzak bir yaşam ve düzenli spor ve hareket kişinin hem günlük hayatını hem de cinsel hayatını olumlu yönde etkileyen en önemli unsurlardır.

  Bütün bu unsurların yanında, hala cinsel istekte azalma hissediyorsanız, size yardımcı olabilecek pek çok şifalı bitki mevcuttur.

  Read more
 • Emzirmek meme kanserine yol açar mı?
  -1

  Emzirmek meme kanseri riskini arttırmaz. Bazı çalışmaların ön raporlarında meme kanseri riskini azaltabileceği belirtilmektedir. Ancak halen bunun için yeterli kanıt yoktur. 

  Read more
 • Erkek ve kadın orgazmı arasındaki fark nedir?
  -0

  Toplumdaki cinsel işlevlerle ilgili mitlerden biri, erkeklerin üst üste birkaç kez cinsel birleşmede bulunabileceği biçimindeki yanlış inanıştır. Ancak cinsel işlevin fizyolojisi bakımından bu mümkün değildir. Bir erkek boşaldıktan sonra, penisin tekrar sertleşmesi için belli bir sürenin geçmesi gerekmektedir. İhtiyaç duyulan bu süre yaşla beraber uzayabileceği gibi, durumsal ve bireysel başka faktörlerden de etkilenebilir. 
  Ancak kadınlarda fizyolojik olarak böyle bir gereklilik bulunmamaktadır. Kadınlar, bir kere orgazm olduktan sonra, cinsel uyarılma durumunu kaybetmezler, bu yüzden de cinsel etkinliği sürdürürlerse arka arkaya birçok kez orgazm olabilirler. 


  Read more
 • Fiziksel Aktivite ve Sağlıklı Yaşam
  -1

  Değişik toplumlar için uygun olan fiziksel aktivite şiddeti, türü ve sıklığı bilinmemektedir. Bununla birlikte, günlük orta şiddette 30 dakika egzersiz önerisi konusunda görüş birliği bulunmaktadır. Gençler için daha uzun sü­reli, daha şiddetli egzersizlerin yapılması kemik ve kaslarının daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Fiziksel aktivite; ağır, yorucu maraton koşusu ya da rekabete dayalı sporların yapılması demek değildir.

  Read more
 • G shot-G noktası dolgusu nedir?
  -1

  G noktası vajina üst duvarında yaklaşık 2- 3 cm içeride sinir uçlarından çok zengin bir bölge olup, uyarılma ile kabaran, kadınlarda zevk alma ve orgazm ile ilgili işlevleri olan erojen bir bölgedir. 

  Meslektaşım Dr. Ernest Grafenberg, bölgeyi keşfetmekle kalmamış bir de adını vermiş.

  G noktası dolgusu, erojen olan bu bölgeyi büyütme ve yüzey alanını genişletmek amaçlı yapılıyor. Çünkü bu noktaya temas edilmesi demek hazza ulaşmanın yolunu da bulmak anlamına geliyor. Dolgu enjeksiyonları ile alanı büyüyen ve daha belirgin hale gelen bu bölge cinsel ilişki sırasında uyarılarak alınan hazzı artırıyor ve buna paralel olarak orgazm sayısını ve süresini de yukarılara çekiyor.

  G- shot muayenehane koşullarında, lokal anestezi ile yapılan bir uygulama. Dolgu maddesi olarak zamanla eriyen, hyaluronik asit içerenleri tercih edilmekteyiz. İşlem 5- 10 dakika sürüyor ve 6 -8 ayda bir tekrarlanması gerekiyor. G noktası dolgusu yaptıran kadınların cinsel yaşamlarında belirgin değişimler olduğunu söylemek isterim. Uygulamadan 12- 24 saat sonra ilişkiye girmek de mümkün.

  Read more
 • Kadın Cinsel Anatomisi Nedir?
  -0

  Kadın dış cinsel (genital) organları  büyüklük, şekil ve renk açısından oldukça farklı görünümler gösterebilmektedir. Klitoris, vajina girişi ve kızlık zarının (himen) görünümlerinde de farklılıklar olabilmektedir.

  Kadında dış genital organlar; büyük dudaklar (labium majör), klitoris, küçük dudaklar (labium minör), idrar yolu açıklığı (üretral açıklık) ve vajina girişidir. Kadın iç cinsel (genital) organları ise rahim (uterus), serviks (boyun), yumurtalık (over), fallop tüpleridir.

  Vajina:
   Latince 'kın' veya 'kılıf anlamına gelir. Cinsel heyecanın başlamasıyla birlikte 10-30 saniyede vajinal ıslanma meydana gelir. Bu ıslanmayı yapan özel bir salgı bezi yoktur. Vajinayı çevreleyen damarlardaki kan göllenmesinden süzülen transüda (proteinden fakir hücrelerarası sıvı) niteliğindeki sıvı vajinanın ıslanmasını ve cinsel ilişkinin gelişmesini sağlar. Doğum yapmamış kadınlarda uyarılmamış vajinanın uzunluğu 7-8 cm., çapı 2 cm.'dir; uyarılınca boyu 9.5 -10.5 cm., çapı girişte 2.5 cm., dip kısımlarda 5.5 cm. olur. Doğum yapmış kadınlarda uyarılmamış vajinanın uzunluğu 8-10 cm., çapı 3-4 cm.'dir, uyarılınca boyu 11 -12 cm., çapı da girişte 3-4.5 cm., dip kısımlarda 6.5 cm. olur. Görüldüğü gibi vajinal kanal uyarıyla genişlemektedir.

  Vajinanın sadece 1/3 dış kısmı cinsel yönden uyarılabilir, geri kalan bölüm sadece basıncı hisseder. Rahimde ise giriş bölümü (serviks) basıncı ve titreşimi hisseder.

  Read more
 • Kadın Cinsel Sorunlarının Psikolojik Nedenleri Nelerdir?
  -1

  1.Yetiştirilme ve geleneksel kadın cinsel rolü:

  Toplumumuzda kız çocukları yetiştirilirken cinsellikle ilgilenmemeleri öğretilir. Cinsel ilgi ve aktiviteler kınanır ve kısıtlanır. Mesela mastürbasyon yapmaları istenmez ve hoş  karşılanmaz. Kadınlardan beklenen sadece eşine yanıt verebilir olmalarıdır. Birçok araştırmada kadınların önemli bir bölümünün ön sevişme sırasında eşlerine çok az katıldıkları ya da hiç katılmadıkları, birleşme sırasında ise çoğunlukla hareketsiz kaldıkları gösterilmiştir.

  Read more
 • Kadında Cinsel Sorunların Nedenleri Nelerdir?
  -1

  Yapılan çalışmalarda kadınların %30-60'ında yaşamları boyunca en az bir cinsel sorun yaşandığı tespit edilmiştir. Kadınlarda daha çok cinsel istek ve uyarılma sorunu yaşandığı düşünülmektedir. Batılı ülkelerde kadınlar daha çok uyarılma, istek sorunları için yardım aramakta iken ülkemizde en sık kadın başvuru nedeni vajinismustur.

  Read more
 • Kadında orgazm bozukluğu nasıl tedavi edilir?
  -0

  Kadında orgazm bozukluğu; cinsel terapiyle tedavi edilebilmektedir. Bu tedavide hedef, ilk olarak kadının tek başına, daha sonra da partneriyle birlikte orgazm olabilmesidir. Aşamalı olarak verilen ödevlerle ilerleyen bu tedaviye, çiftin sevgi ve yakınlık duygularına dair iletişimlerini ve paylaşımlarını artıracak ödevlerle başlanır. Daha sonra cinsel iletişimlerini ve davranışlarını çeşitlendirecek ödevler verilir. Bu ödevlerden sonra, kadının ilk olarak, kendi başına cinsel uyarı vererek (mastürbasyon), ardından da partnerin cinsel birleşme olmaksızın uyarı vermesiyle orgazm olması sağlanır. Bu aşamalardan sonra, cinsel birleşme yoluyla orgazm olma aşamasına geçilir. Bu aşamada da ilk olarak, cinsel birleşme esnasında mastürbasyon yapılarak orgazm sağlanır. Daha sonra ise, elle uyarı gittikçe azaltılarak, sadece cinsel birleşme yoluyla orgazm olması sağlanır. Cinsel birleşme esnasında bazı pozisyonlarda, klitorise uygulanan uyarı daha fazla olduğundan, orgazm olmaya daha elverişlidir. Bu pozisyonlar hakkında da, çifte bilgilendirme yapılır.

  Cinsel terapiden istenilen sonucun alınamadığı bazı vakalarda; daha uzun süreli bireysel terapi gerekebilir.

   

  Read more
 • Kadında orgazm bozukluğuna neler sebep olabilir?
  -0

  Kadınlarda orgazm bozukluğu, özellikle cinsel birleşme ile orgazm olamama, oldukça sık görülmektedir. Orgazm bozukluğunun nedenleri, bedensel ve psikolojik olarak gruplanabilir. 
  Bedensel nedenlere bakıldığında; yapılan ameliyatlar dolayısıyla vajinanın yapısının bozulduğu durumlarda ya da omurilik hasarı bulunan kadınlarda orgazm bozukluğu gelişebilir. Ayrıca bazı kronik hastalıklarda (şeker, pelvis kanseri vs..), cinsel uyarılma evresinde bazı sorunlar ortaya çıkmakta ve bunun sonucunda ikincil olarak orgazm bozukluğu gelişebilmektedir. Diğer yandan ilerleyen yaşlarda, menopoz, diğer tıbbi rahatsızlıklar ve buna bağlı ilaç kullanımıyla birlikte orgazm sıklığı ve şiddeti etkilenebilir. 
  Psikolojik nedenlere bakıldığında; kadının yetiştirilme tutumu, karakteri ve cinsel eşine yönelik duyguları orgazm olmayı etkileyen faktörler arasında sayılabilir. Bedenini beğenmeyen, geleneksel kadın rolünün dışına çıkamayan, toplumsal kadın rolü olarak öğretilmiş, pasifliği, çekingenliği benimsemiş, cinsel duygularını bastıran, tüm duygularını kontrol altında tutmak isteyen, oldukça kuralcı ya da depresif kadınlarda orgazm bozukluğuna daha sık rastlanır. Ayrıca; babayla olan ilişkideki bazı olumsuzluklar (ayrılık, ölüm, ihmal, aşırı baskı vs..) da kadınlarda orgazm olabilmeyi etkilemektedir. Diğer yandan; kadının partneriyle olan ilişkisindeki sorunlar veya partnere yönelik duygularındaki olumsuzluklar da yine, kadınlarda ortaya çıkan orgazm bozukluğunun sebepleri arasındadır.


  Read more
 • Kadınlarda orgazm nasıl gerçekleşir?
  -0

  Cinsel yanıt döngüsündeki diğer fizyolojik evrelere göre daha kısa olmakla birlikte hazzın en yoğun olarak yaşandığı evre orgazm evresidir. Kadında orgazm sırasında, vajinanın dış 1/3 dış kısmındaki vajinal kaslarda ritmik kasılmalar meydana gelir. Ayrıca bu kasılmalara eşlik eden, pelvis bölgesinde duyumsanan ve beyinde haz merkezince algılanan, oldukça güçlü bir haz duygusu yaşanır. Kasılmaların şiddeti ve sayısı kişiden kişiye oldukça değişkendir. Kasılmalar esnasında vajina daha da genişleyerek, boyu uzar ve sonunda rahimde de kasılmalar meydana gelir. Genellikle 3-5, bazen 10-15 defa kasılma olur. Yaklaşık olarak 3-15 saniye sürer. Başlangıçta çok güçlü ve kısa aralıklarla olan bu kasılmaların, gittikçe şiddeti ve aralık süresi uzar. Bu kasılmaların şiddeti kadından kadına ve cinsel ilişkide yaşanan hazza göre değişebilir. 


  Read more
 • Kahve içmek meme kanseri riskini arttırır mı?
  -1

  Kahvenin meme kanserini arttırdığını gösteren bulgu olmadığı gibi, bazı fare çalışmalarında kahvenin kanseri önlediği gösterilmiştir.

  Read more
 • Kanser hastalığı çiftlerin ilişkilerinde ne tür cinsel sorunlara neden olabilir?
  -0

  Tedavi sürecinde ve sonrasında:

  Kadınlarda

  • Cinsel istek kaybı
  • Kullanılan ilaçlarla ilişkili olabilecek vajinal kuruluk ve bununla bağlantılı ağrılı cinsel ilişki
  • Orgazm güçlüğü
  • Ağrılı cinsel ilişki
  • Sevişme ritüellerinden kaçınmalar (ışıkta sevişmeme, çıplak görünmek istememe, bedenin görünmesinden rahatsızlık…)

  Erkeklerde

  • Cinsel istek kaybı
  • Sertleşme bozukluğu
  • Erken boşalma
  • Geç boşalma
  • Orgazm güçlüğü
  •  Sevişme ritüellerinde kaçınmalar (ışıkta sevişmeme, çıplak görünmek istememe, bedenin görünmesinden rahatsızlık…)
  Read more
 • Kendi Kendine Meme Muayenesi Mümkün mü?
  -1

  Kendi Kendine Meme Muayenesi Nasıl Yapılır?

  20 yaşından itibaren her kadın, düzenli olarak her ay kendi kendine meme muayenesi yapmalıdır. Bu her ay sadece birkaç dakikanızı alır. Düzenli muayene kendi meme dokunuzu tanımanızı ve oluşabilecek değişiklikleri kolayca fark etmenizi sağlar.

  Read more
 • Lazerle genital bölge beyazlatılır mı?
  -1

  Genital bölgede pigmentasyon artışına bağlı zamanla esmerleşme, bölgesel veya geniş renk koyulaşması oluşmaktadır. Dış genital alana ‘vulva’ adı verilmektedir. Vulva zamanla yaşa ve hormonal değişimlere bağlı olarak esmerleşebilir. Vulva östrojen hormonu açısından zengin olup , güneş ışınlarının ultraviyole etkisi altında koyulaşmaktadır.

  Gebe kadınlarda artan östrojen hormonları nedeni ile genital bölgelerindeki renk koyulaşmaları meydana gelir. Gebelik sırasında oluşan bu renk koyulaşması kalıcı olur ve kadınların çoğu bundan şikayetçidir.

  Gebelik haricinde doğum kontrol hapı kullanımları,bazal östrogen seviyesinin yüksek olduğu polikistik over sendromundabazı hormon ve cilt hastalıklarında da vulvar alanda koyulaşma olabilir.

  Bazen de genital bölge epilasyonu amacıyla yapılan lazer uygulamaları sonrasında da genital bölgede renk artışı ortaya çıkabilmektedir. Genital alana verilen lazer ışığı cilt dokusundaki ‘melanin’ pigmentini aktive ederek bu bölgede esmerleşme yapabilir.

  Genital bölgedeki koyulaşmalar aslında o bölgedeki deride pigmentasyon artışına bağlıdır. Fiziksel olarak herhangi bir sorun olmamasına rağmen bazı kadınlar psikolojik olarak bu renk değişimini sorun haline getirir..

  Günümüzde lazer ile renk açıcı tedaviler; genital bölge beyazlatma, renk ağartma, genital alan renk açma tedavileri uygulanabilmektedir.

  Dış genital alandaki lazer uygulamaları aynı zamanda genital alanda sıkılaştırma (vulva tightening) amacıyla da yapılmaktadır.

  Lazer ile renk açma işlemi nasıl yapılır?

  Lazerle genital alan renk açma ‘labial whitening’ veya ‘vulvar whitening’ olarak isimlendirilir. Lazer ile yapılan renk açma tedavileri ortalama olarak 15-20 dakika sürer.Genel anesteziye ihtiyaç olmaz Ağrısız bir işlem olmasına rağmen işlem öncesi hastayı rahatlatmak için lokal anestezik etkili krem kullanılması uygun olur. Beyazlaşmanın asıl nedeni derideki esmerleşmeye neden olan melanin pigmentini üreten ‘melanosit’ hücrelerinin tahrip edilmesidir.

  Lazerle genital alan beyazlatma yapılırken, aynı seansta genital sıkılaştırma da eş zamanlı olarak yapılabilir. Böylece gerginlik ve beyazlatma aynı anda sağlanmış olacaktır.

  Lazerle renk açma işlemi için genelde tek seans yeterlidir. Bazı durumlarda birden çok uygulama gerekli olabilir. İşlem son derece ağrısızdır. İşlemden hemen sonra kişi işinin başına dönebilir.Aynı işlemi anüs etrafındaki koyu renk içinde yapabiliriz.

  İşlemden sonra genital bölgede birkaç gün süre ile şişme , kızarma meydana gelebilir.Su toplanması oluşabilir.1-2 hafta içinde cilt soyulacak dökülecek daha canlı, açık renkli, parlak bir cilt dokusu ortaya çıkacaktır.çıkacaktır. Yenilenen deri dokusu daha sağlıklı, dolgun ve parlak görünümde olacaktır.

  Eğer su toplaması, aşırı ödem vs. yoksa cinsel ilişkiye 1 hafta sonra başlanabilir.

  Read more
 • Lazerle vajina nasıl daraltılır?
  -1

  Kansız, acısız, ağrısız bir teknik, hatta sonrasında keyfi de alası. Ameliyat korkusu yaşayan fakat vajinasından memnun olmayan kadınların tercihi. Yaklaşık 20-30 dakika klinik şartlarında ve lazer kullanılarak yapılıyor. İşlem sonrası 2 haftalık bir cinsel perhiz sonrası eskisinden dar bir vajina ile karşı karşıya kalınır. Lazer ile vajinal daraltma işlemi kısa süren bir işlemdir. İşlem sırasında herhangi bir ağrı sızı hissetmeksizin farkına bile varmadan "Lazer ile vajinal daraltma" işlemi bitirilir.

  Read more
 • Meme Kanserinde Korunma
  -1

  Bazı risk faktörleri sizin kontrolünüz altındadır. Genel sağlık durumunuzu koruma amaçlı dengeli beslenme, zayıflama veya kilonuzu koruma, sigara içmeme, alkolü sınırlandırma, düzenli egzersiz gibi faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Ancak bunlar riskinizi tamamen yok etmez. Bu nedenle meme kanserine yakalanmışsanız bu hiçbir şekilde sizin veya başkasının suçu değildir. Kendinizi suçlu hissetmek veya yanlış olduğunu düşündüğünüz şeyleri veya kişileri suçlamanızın size bir faydası yoktur; tam aksine moralinizi yüksek tutmak tedavinizi de olumlu yönde etkileyecektir.

  Read more
 • Meme Kanserinde Risk Faktörleri
  -1

  Risk faktörü kanser gibi bir hastalığa yakalanma şansınızı etkileyen tüm etkenlere denir. Değişik kanserler için farklı risk faktörleri vardır. Örneğin uzun süreli ve yoğun güneş ışınına maruz kalmak cilt kanseri için risk faktörüdür. Sigara akciğer ağız ve gırtlak kanseri başta olmak üzere bir çok kanser için risk faktörüdür.

  Read more
 • Meme Kanserinin Belirtileri
  -1

  Erken evre meme kanseri olan kadınlarda ele gelen kitle veya başka şikayet bulunmayabilir. Tanı tarama mamografileri ile konur. Kanser ilerledilçe aşağıdaki belirtiler ortaya çıkar.

  Read more

İlaç Kullanımı

14.12.2014

Turuncu Reçeteye Tabi İlaç Ne Demek?

Turuncu Reçete;  Bazı Kan ürünlerinin temin edilmesi için gerekli

+ View

14.12.2014

Yeşil Reçeteye Tabi İlaç Ne Demek?

Yeşil Reçete ye tabii olan ilaçlar; içerisinde bağımlılık yapabilecek

+ View

14.12.2014

Kırmızı Reçeteye Tabi iİaç Ne Demek?

Kırmızı Reçeteye tabii olan ilaçlar; narkotik özellikteki ilaçların

+ View

Estetik ve Güzellik

Karbon Peeling

Karbon peeling Q-switched Nd-YAG lazer ...

+ View

Mükemmel bir cilt için ...

Pahalı ve etkisiz güzellik ürünlerini ...

+ View

Ağız ve Diş Sağlığı

Aft Nedir? Nasıl Tedavi ...

Aftlar, ağız içi yaralar, uçuklar toplumun%18-20 ...

+ View

Ağız ve diş bakımı nasıl ...

“Diş lekelerini uzaklaştırmak, diş hekimlerinin ...

+ View

Çürük Tedavisi

Diş sert dokularının madde kaybı ile birlikte ...

+ View

Diş gangreni nedir?

Dişin pulpa tabakasının (sinir-damar ağı) ...

+ View

Çok Okunanlar

Cilt Kızarıklığı ve ...

Yüzdeki Kılcal Damar Çatlaması Yüzdeki kılcal ...

Akupunktur Noktaları

Akupunktur vücutta ve kulakta belirli noktaları ...

Isırgan Deyip Geçmeyin!

Isırgan (Urtica), ısırgangiller (Urticaceae) ...

Sigaranın Menopoza Etkisi

Sigaranın Menopoz (Adetten Kesilme) Üzerine ...

Elmanın faydaları

Elmanın faydalarına her gün yenisi ekleniyor. ...

Aft Nedir? Nasıl Tedavi ...

Aftlar, ağız içi yaralar, uçuklar toplumun%18-20 ...

Burun Estetiği / ...

Rino-plasti, burna kalıcı şekil verme, estetik ...

Diş gangreni nedir?

Dişin pulpa tabakasının (sinir-damar ağı) ...

 • Prev
 • Destekleyenler
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top